KNIHOVNA LIPŮVKA

Letní prázdniny 2023 -  ZAVŘENO

otevřeno od 28.8. 2023

Aktualizováno 1.3. Knihovna je stále otevřena ( pondělí 17 -20h), jen je třeba se předem ohlásit. Stačí napsat e-mail nebo sms (739 288 168). Vybrané knihy nachystám.

Vláda s účinností ode dne 1. března 2021 od 00:00 hod. do dne 21. března 2021 do 23:59 hod.
II. omezuje:
5. provoz knihoven tak, že se zakazuje jiný výdej než předem objednaných výpůjček a jejich vracení přes výdejní okénko nebo bezkontaktně; při jiném než bezkontaktním předání výpůjček se doporučuje používat respirátor bez výdechového ventilu alespoň třídy FFP2 nebo KN95.

Knihovna 28. 12.  zavřeno.

21.12. Knihovna otevřena formou výdejního okénka.

V současném režimu PES na stupni číslo 4, je možný výdej knih v knihovnách s pouze pro objednané a to formou výdejního okénka. Po předchozí domluvě váš vybraný seznam knih nachystám k vyzvednutí na pondělí 30.11. v čase 17:00 -20:00.  Vybírat knihy můžete z katalogu Knihovny Lipůvka nebo mi napište žánr a já vám knihy vyberu a nachystám. Max. 7 knih na osobu. Více na stránkách www.lipuvka.knihovna.cz . Ve stupni číslo 3 PES je možný běžný provoz za dodržení daných hygienických podmínek. Kontakt knihovna.lipuvka@email.cz, mobil: 739 288 168.

Mgr. Markéta Skovajsová

Knihovna bude otevřena od 4.5. 2020

(PO 17:00 -20:00)

Upozornění!!!
 Před vstupem je nutné :
  • požít dezinfekci
  • vstupovat jednotlivě a na vyzvání
  • dodržovat rozestup dva metry
  • rouška je samozřejmostí

Od 16.3. 2020 knihovna dle nařízení vlády do odvolání uzavřena!!!

Knihovna během velkých prázdnin otevřena beze změn tj. pondělí 17:00 - 20:00.

IV. Prvomájový výšlap

tentokrát na Skaličku k Partyzánskému památníku
Sraz 1. května 2015 v 10:00 před cukrárnou na parkovišti
Zváni jsou děti i rodiče a všichni, kteří chtějí tento den oslavit společnou
procházkou jarní přírodou.
Již tradičně najdeme nějakou tu „ kešku“  !
Trasa vhodná i pro kočárky (poslední úsek k památníku dle počasí).
Na Skaličce je možné posedět v hospůdce se zahrádkou, bude otevřeno.
Další info : marketa.skovajsova@seznam.cz

Informace Knihovny
Naši čtenáři se mohou těšit na nově zakoupené knihy:

Beletrie:
Člověk Gabriel - Dubská Kateřina
Oliver Twist - Dickens Charles
Stoletý stařík, který vylezl z okna a zmizel - Jonasson Jonas
Analfabetka, která uměla počítat - Jonasson Jonas
Chlapec, který rozdával sny - Fulvio Luca Di

Detektivní:
Smršť - Theorin Johan
Hrob v horách - Hjorth M. , Rosenfeldt H.
Temnější odstíny Švédska - Holmberg J., Larsson S., Mankell H.

Životopis:
Děti Ireny Sedlerové - Mieszkowska Anna

Populárně naučná:
Koncept kontinua - Liedloffová Jean
Minimum proti stresu - Cimický Jan
Moudrost raného dětství - Solter Aletha J.
Najděte si svého marťana - Herman Marek
S láskou i rozumem - Procházková I., Procházková M., Ševčíková J.

Pro děti:
Sny na dobrou noc - Goldflam Arnošt
Dobrodružství šneka Krasíka - Slavomír Szabó
Nová Krasíkova dobrodružství - Slavomír Szabó

Knihovna Lipůvka pořádá 21. 12. 2015 od 16:00 vánoční dílničku. Přijďte si vyrobit hvězdičku na vánoční stromeček. Ozdoby si sestavíme z bižuterních komponentů vyráběných tradičním způsobem v Poniklé v Krkonoších. Komponenty na sestavení jedné hvězdy: 50 ,- Kč

V úterý 1. 12. 2015 v 15.00 proběhne beseda s autorkou dětských knih Petrou Braunovou v zasedací místnosti OÚ. Srdečně zveme malé i velké čtenáře. Vstupné dobrovolné.

Cvičíme s básničkou

Maminky s miminky,přijďte mezi nás!
 Každý lichý týden ve čtvrtek v 10 hodin Cvičíme s básničkou na OÚ Lipůvka. Najdete nás v I. patře na konci chodby v prostorách bývalé knihovny. Přijďte si popovídat a zacvičit, program si tvoříme sami. S sebou si vezměte deku a nějaké hračky. Těšíme se na vás.

Máme otevřeno celé prázdniny beze změn tj. pondělí 17:00 - 20:00.

Knihovna bude 29.12.2014 UZAVŘENA!!!
V novém roce bude otevřeno od 5.1.2015 .

Na měsíc listopad  připravujeme pro děti i rodiče zábavnou besedu s ilustrátorem Adolfem Dudkem. Děti se vtipnou formou seznámí se skutečným ilustrátorem a jeho prací. Od počáteční inspirace až po vznik celé knihy.
termín 18.11. 2014 od 17h

Nepřehlédněte zajímavé odkazy!

V sekci Zajímavé odkazy najdete přesně to, co slibuje její název. Vybrali jsme užitečné rádce pro výběr skvělé knihy přesně pro Vás „na míru“! Uspokojí ty, co hledají tip na něco čtivého (například napínavou detektivku), i ty pátrající po netradičních formátech (například mluvené slovo pro nekonečné žehlení).

Vaše knihovna má nový web!

Vaše knihovna má nové internetové stránky. A má z nich velkou radost. Věříme, že se Vám líbí, najdete zde vše potřebné a budete se často a rádi vracet, abyste zjistili, co je nového, které knížky přibyly a jaké akce chystáme.

Pondělí: 17:00 - 20:00 hod.